Cały świat w zasięgu kilku ruchów ręki

 Co tak naprawdę kupuję?

 Większość prezentowanych przez nas ofert składa się z: 

-transportu do miejsca docelowego i powrótu
-transferu z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko
-zakwaterowania wybranego podczas rezerwacji oferty
-wyżywienia zgodnego z wybraną ofertą
-ubezpieczenia w kwotach i wariancie uzgodnionym przy podpisywaniu umowy
-opieki pilota, rezydenta bądź przedstawiciela biura
-opłat lotniskowych, podatku Vat-marża
Prosimy pamiętać że w wielu krajach dodatkową opłatą nie wliczoną w cenę wycieczki są podatki klimatyczne, miejskie czy też wizy jeżeli są niezbędne do wjazdu na dany obszar.

 

Zanim zarezerwujesz pamiętaj:

Godziny przelotów i przejazdów

Dzień pierwszy i ostatni każdego wyjazdu przeznaczane są na podróż DO i Z miejsca docelowego. Często bywa tak, że godziny przelotów czy przejazdów uniemożliwiają wypoczynek czy realizację programu w te dni. Jednocześnie każdy organizator zastrzega w Ogólnych Warunkach Uczestnictwa, że godziny przelotów i ich ewntualna zmiana nie moga być podstawą do reklamacji. Godziny przelotów uzależnione są od wielu czynników zewnętrznych za które organizator nie może brać odpowiedzialności, jak pogoda, warunki polityczne, awarie techniczne czy sytuacja i natężenie ruchu na lotniskachitp.

 

Opóźnienia

W wypadku opóźnień w lotach pasażerowie objęci są warunkami regulowanymi przez  przepisy międzynarodowego prawa lotniczego oraz prawa Unii Europejskiej, w szczególności przepisy Rozporządzenia (WE) nr 261/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 11 lutego 2004 r.,  ustanawiające wspólne zasady odszkodowania i pomocy dla pasażerów w przypadku  odmowy przyjęcia na pokład albo odwołania lub dużego opóźnienia lotów, uchylające  rozporządzenie (EWG) nr 295/91.

Jakiej wysokości odszkodowanie mogę uzyskać od przewoźnika?

Stawki odszkodowań są ustalone z góry przepisami prawa. W indywidualnych sprawach ich wysokość uzależniona jest od odległości dzielącej port wylotu od portu docelowego. I tak, na przykład za opóźnienie lotu powodujące zwłokę w dotarciu do portu docelowego o minimum 3 godziny, odmowę wejścia na pokład lub odwołany lot, należy się pasażerom (od osoby):

250 Euro - dla lotów na dystansie do 1500 km;

400 Euro – dla lotów na dystansie od 1500 km do 3500 km (również dla lotów powyżej 3500 km, w sytuacji gdy każde z lotnisk – zarówno port startu jak i port lądowania - znajduje się na ternie Unii Europejskiej);

600 Euro – dla lotów na dystansie powyżej 3500 km (w sytuacji gdy przynajmniej jedno z lotnisk - port startu lub port lądowania – znajduje się poza terenem Unii Europejskiej).

 Kwestie ewentualnych odszkodowań od przewoźnika każdy pasażer egzekwuje w swoim imieniu kontaktując się bezpośrednio z przewoźnikiem lub korzystając z usług pośredników. Biura podróży i Organizatorzy nie pośredniczą w egzekwowaniu odszkodowań na rzecz klientów.

Linie lotnicze i bagaż

Coraz częściej organizatorzy zamawiają przeloty lini ami rejsowymi czy też "Tanimi liniami". Prosimy zwracać uwagę podczas rezerwacji na godziny przelotów  oraz typ bagażu wliczonego w cenę. Najpopularniejsze czarterowe linie lotnicze przewożące polskich turystów to: EnterAir, Small Planet, Travel Service, BulgarianAir, AirCairo, Pegasus Airlines. Rejsowe linie to np: PLL LOT, Lufthansa, Emirates, Aeroflot, TAP Portugal, KLM. Tanie linie rejstowe do przede wszystkim irlandzki RyanAir, węgierski WizzAir czy EasyJet, Norwegian,Vueling, Veolia.

Kiedy rezerwować wycieczki?

Last Minute

Nie daj się nabrać medialnym wiadomościom. Czasy kiedy najlepsze ceny uzyskiwało się na kilka dni przed terminem rozpoczęcia imprezy minęły chyba bezpowrotnie a widok turystów na lotnisku kupujących wycieczkę na kilka chwil przed wylotem pozostał na archiwalnych zdjęciach. Wynika to przede wszystkim z obecnej formuły rezerwacji miejsc w zależności od bieżących potrzeb a nie na wyrost jak to bywało jeszcze kilka lat temu. Owszem, niekiedy udaje się wyłapać jakąś okazyjną ofertę na ostatnią chwilę ale raczej trzeba to traktować jako wyjątek a nie regułę.

Czy cena mojej wycieczki spadnie?

Nie jesteśmy "wróżbitą Maciejem" i nie zagwarantujemy jak kształtować się będzie cena za daną imprezę turystyczną. Dzisiaj duże biura podróży dynamicznie reagują za sprawą systemów informatycznych na popyt i podaż. Państwo zgadzając się np: na politykę cookies czyli "ciasteczek" uczestniczycie w badaniu nastrojów klientów, ich preferencji i zachowań.  W dzisiejszych czasach automat zaprogramowany przez informatyka sam reguluje ceny w wyszukiwarkach uwzgledniając ilość wejść na strony z daną ofertą, ilość wstępnych rezerwacji i zapytań. 

First Minute

Kilka ostatnich sezonów wskazuje, że najciekawsze oferty pojawiają się w większośći w przedsprzedaży lub na początku sezonu. Dobre hotele wyprzedają się szybko a samoloty mają określoną ilość miejsc. Biura podróży chcą pozyskać jak najwięcej klientów w "spokojniejszych" miesiącach, kiedy jest więcej czasu na podjęcie decyzji o wyborze danej oferty.

Co zawiera wycieczka którą kupuję?

 Zdecydowana większość ofert dostępna za pośrednictwem naszej strony internetowej zawiera:

Transport

W zależności od wybranej oferty może to być transport samolotem, autokarem lub z dojazdem własnym. Każda z ofert ma jasno określony charakter a środek transportu jest zaznaczony na każdym kroku rezerwacji.  Państwo decydujecie jaką ofertę i środek lokomocji wybieracie.

Zakwaterowanie

W zależności od wybranej oferty proponujemy różne opcje zakwaterowania. Najpopularniejsze oferty zawierają zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych. Często hotel umożliwia dokwaterowanie trzeciej osoby lub dziecka w pokoju 2 osobowym na tzw" dostawce". Są to zazwyczaj mniejsze łóżka, kanapy, rozkładane sofy. W wybranych hotelach istnieje możliwość zakwaterowania gości w pokojach tzw "rodzinnych" lub "familijnych". Są to pokoje umożliwiające zmieszczenie 2 dodatkowych łóżek albo pokoje składające się z 2 części : sypialni gdzie znajdują się miejsca dla dwóch osób i drugiego pomieszczenia dla pozostałych dwóch a nawet trzech osób.

Wyżywienie

W zależności od wybranej oferty wyróżniamy następujące typy wyżywienia: 

Najpopularniejszy dzisiaj to ALL lub AI (all inclusive), czyli wszystko w cenie. Co to w praktyce oznacza? To najwygodniejsza opcja dla tych, którzy planują wypoczynek na leniuchowaniu w hotelu, zatem śniadania, obiady, kolacje, przekąski między posiłkami, napoje bezalkoholowe, regionalne alkohole, z których możemy korzystać do woli i praktycznie przez cały dzień. Należy pamiętać, iż zawartość pakietu all inclusive różni się w każdym hotelu, bowiem każdy określa własne menu. Nie do końca jednak jest tak, że przez cały dzień możemy zjeść ciepły posiłek, bowiem śniadania, obiady i kolacje trwają średnio 2 godziny i mają konkretne wyznaczone pory. Po tych posiłkach główna restauracja jest zamykana a goście mogą korzystać z przekąsek, serwowanych w hotelowych barach.

UAI, czyli Ultra all inclusive oznacza tyle samo co all inclusive, lecz w jeszcze bardziej rozszerzonej formie (np. o markowe alkohole, room service, korzystanie z restauracji z obsługą kelnerską).

Total all inclusive zaś, to najbogatsza forma all inclusive. Oprócz posiłków, egzotycznych napojów bezalkoholowych, regionalnych napojów alkoholowych, snack barów i innych, mamy możliwość korzystania bezpłatnie z całej infrastruktury hotelowej, czyli siłowni, fitness itp., oczywiście wraz z opieką przeszkolonego instruktora. W opcji total all inclusive, hotele organizują także dla swoich gości liczne animacje, wieczorne programy rozrywkowe, pikniki, przejażdżki.

All inclusive snack to najprościej all inclusive bez obiadu. Tutaj w cenę wycieczki wliczone są dwa posiłki, czyli śniadanie i kolacja oraz przekąski, takie jak słodycze i desery, napoje bezalkoholowe i alkoholowe - lokalne, serwowane w ciągu dnia i wieczorem, bez ograniczeń.

HB/HP (half board) - oznacza wyżywienie dwa razy dziennie, czyli śniadanie i obiadokolację. Należy jednak pamiętać, że napoje do obiadokolacji są zazwyczaj dodatkowo płatne a ich ceny mocno wygórowane.

BB (bed & breakfast) to wyżywienie raz dziennie, obejmujące tylko śniadania.

OVBV oznacza pakiet bez wyżywienia, czyli jedzenie we własnym zakresie. Często określany jako Self Catering.

A la carte menu - to jadłospis wraz z cenami, w zależności od hotelu, po ówczesnej rezerwacji w recepcji często wizyta dla gości hotelowych jest bezpłatna. O możliwości skorzystania z tego typu posiłków każdy Organizator informuje w swojej ofercie.

Continental breakfast oznacza śniadanie kontynentalne, składające się z podstawowych napojów takich jak kawa czy herbata, pieczywa, masła, dżemu, czasami również soku, sera i wędlin. Często śniadania w tej formie "na słodko" pojawiają się w krajach basenu Morze Śródziemnego.

English breakfast zaś to śniadanie angielskie, czyli bardziej sycące i kaloryczne niż śniadanie kontynentalne. Składa się z soku owocowego, płatków, grzanek, masła, dżemów, kawy, herbaty, jaj na bekonie oraz wędlin lub ryby. Ten typ śniadań serwowany jest w hotelach w których dużo gości przyjeżdża z Wysp Brytyjskich.

Szwedzki stół, czyli forma podawania posiłku, popularna jest już niemal na całym świecie i niezwykle wygodna dla turystów. Wówczas goście sami dokonują wyboru potraw bez ograniczeń, jednak bez możliwości wynoszenia ich na zewnątrz. Niekiedy potrawy nakładane są przez kucharzy, co w wielu przypadkach wygląda naprawdę imponująco. Bardzo ważna zasada przy tej formie śniadań : NIE WYNOSIMY JEDZENIA POZA RESTAURACJE, NIE ROBIMY KANAPEK NA WYNOS, NIE ZOSTAWIAMY NIC NA PÓŹNIEJ Itp.

Wybór opcji wyżywienia za granicą zależy tylko od naszych upodobań. Każda ma swoje zalety, ale także i wady, więc jedna, uniwersalna, zwyczajnie nie istnieje. Ale czy tak naprawdę w obcym, pięknym, egzotycznym kraju najważniejsze jest jedzenie?

Dodatkowe świadczenia

Większość ofert zawiera jeszcze: Ubezpieczenie (w przypadku wycieczek zagranicznych jest to ubezpieczenie Kosztów Leczenia za Granicą w skrócie KL, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków NNW).  Każdy klient ma możliwość dokupienia dodatkowych ubezpieczeń jak np: Koszty rezygnacji z imprezy turystycznej, doubezpieczyć się na wypadek Chorób Przewlekłych czy też ubezpieczyć dodatkowo swój bagaż.

Każda oferta zawiera podatek Vat -Marża, procedura dla Biur podróży. Dodatkowo zgodnie z polskim prawem wprowadzony został obowiązek opłacenia dodatkowo składki na Turystyczy Fundusz Gwarancyjny w wysokościach zgodnych z podanymi przez prawodawców. Składka ta jest obowiązkowa, płatna dodatkowo i nie jest wliczana w cenę wycieczki oraz nie jest na tą kwotę wystawiana Faktura Vat.  Jej wysokość to zazwyczaj 10-15 zł za osobę za cały pobyt.

Opieka pilota /rezydenta/przedstawiciela Organizatora.  Pilot towarzyszy turystom w przypadku wycieczek autokarowych, rezydent stacjonarnie opiekuje się klientami wypoczywającymi w hotelu.

Opłaty lotnicze i podatki Vat. 

Nie wliczone są: lokalne opłaty klimatyczne, miejskie.

 

 

 

 

Odbierz swój Jackpot: Poznaj najlepsze kasyna Online ery cyfrowej

Polskie kasyno online to miejsce, w którym gracze z Polski mogą cieszyć się szerokim wyborem gier hazardowych. Kiedy chodzi o znalezienie najlepszego polskiego kasyna online, gracze szukają platform, które oferują bogatą kolekcję gier, bezpieczne transakcje, atrakcyjne bonusy i solidne wsparcie dla klientów. Jednym z wyróżniających się wyborów dla polskich graczy jest Eastbook Kasyno Online. Z ich różnorodną ofertą gier, w tym popularnymi automatami, grami stołowymi i wersjami na żywo, Eastbook Kasyno Online zapewnia wyjątkowe doświadczenie w grach hazardowych online. Odwiedź ich stronę https://eastbook-kasyno-online.com/ i odkryj świat polskich kasyn online.

Najlepsze polskie kasyna online oferują szeroki wybór gier, które zaspokoją różnorodne preferencje graczy. Od klasycznych gier kasynowych, takich jak blackjack i ruletka, po najnowsze automaty wideo i progresywne jackpoty, te kasyna zapewniają coś dla każdego. Polscy gracze mogą cieszyć się ciekawymi motywami, wciągającą grafiką i atrakcyjnymi funkcjami rozgrywki, które podnoszą ogólne wrażenia z gry.

Bezpieczeństwo i solidność są najważniejsze podczas wyboru polskiego kasyna online. Najlepsze kasyna wykorzystują zaawansowaną technologię szyfrowania do ochrony danych osobowych i finansowych graczy. Dodatkowo, posiadają licencję i są regulowane przez renomowane instytucje, co zapewnia uczciwą grę i transparentne działanie. Te kasyna oferują również wygodne i bezpieczne metody płatności, które umożliwiają płynne transakcje.

Podczas wyboru najlepszego polskiego kasyna online, istotne są takie czynniki jak różnorodność gier, bonusy, wsparcie dla klientów i kompatybilność z urządzeniami mobilnymi. Eastbook Kasyno Online wyróżnia się we wszystkich tych aspektach, oferując polskim graczom przyjazną platformę, atrakcyjne bonusy, solidne wsparcie dla klientów i płynne doświadczenie w grach na urządzeniach mobilnych. Nie przegap okazji, aby cieszyć się najwyższą jakością gier hazardowych online w Polsce - odwiedź ich stronę i rozpocznij niezapomnianą przygodę hazardową.

Kasyna online w Szwecji cieszą się dużą popularnością wśród graczy, oferując im różnorodne możliwości i emocjonujące doświadczenia hazardowe. Kiedy szukamy najlepszego kasyna online w Szwecji, warto zwrócić uwagę na platformy, które zapewniają szeroki wybór gier, bezpieczne transakcje oraz atrakcyjne bonusy. Jednym z wyróżniających się wyborów dla szwedzkich graczy jest Monty Casinos. Z ich bogatą ofertą gier, w tym popularnymi slotami, grami stołowymi i rozgrywką na żywo, Monty Casinos zapewniają wyjątkowe doświadczenie w grach hazardowych online. Odwiedź ich stronę i odkryj świat kasyn online w Szwecji.

Najlepsze kasyna online w Szwecji oferują szeroki wybór gier, które zaspokoją różne gusta graczy. Możemy znaleźć tutaj zarówno klasyczne gry kasynowe, takie jak blackjack czy ruletka, jak i nowoczesne automaty wideo czy progresywne jackpoty. Szwedzcy gracze mogą cieszyć się różnorodnymi tematami, wciągającymi grafikami i atrakcyjnymi funkcjami, które zwiększają ogólne wrażenia z gry.

Bezpieczeństwo i solidność to ważne aspekty, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze kasyna online w Szwecji. Najlepsze kasyna korzystają z zaawansowanych technologii szyfrowania, aby chronić dane osobowe i finansowe graczy. Ponadto, są licencjonowane i regulowane przez renomowane organy, co gwarantuje uczciwość gry i transparentność działania. W tych kasynach oferowane są również wygodne i bezpieczne metody płatności, które umożliwiają płynne transakcje.

Kiedy szukasz najlepszego kasyna online w Szwecji, warto zwrócić uwagę na takie czynniki jak różnorodność gier, bonusy, wsparcie dla klientów oraz kompatybilność z urządzeniami mobilnymi. Monty Casinos wyróżnia się pod tymi względami, oferując szwedzkim graczom przyjazną platformę, atrakcyjne bonusy, solidne wsparcie klientów oraz płynne doświadczenie z grami na urządzeniach mobilnych. Nie przegap okazji, aby cieszyć się najwyższą jakością gier hazardowych online w Szwecji - odwiedź ich stronę https://montycasinos.com/sweden/ i rozpocznij niezapomnianą przygodę hazardową.

Najlepsze kasyno online Austria to cel poszukiwań graczy, którzy pragną wyjątkowego doświadczenia hazardowego. Kiedy chodzi o znalezienie najlepszego kasyna online w Austrii, warto skorzystać z kompletnego przewodnika po stronach kasynowych. Online Casino Austria oferuje wszechstronny przewodnik po kasynach online, dostarczając cennych informacji i rekomendacji. Odwiedź ich stronę https://online-casino-austria.com/online-casino/ i odkryj świat kasyn online w Austrii.

Najlepsze kasyna online w Austrii zapewniają szeroki wybór gier, atrakcyjne bonusy, bezpieczne transakcje oraz profesjonalne wsparcie dla klientów. Gracze mogą cieszyć się różnorodnością gier, takich jak sloty, ruletka, blackjack czy poker, które zapewniają ekscytujące i realistyczne doświadczenie hazardowe. Wysokiej jakości oprogramowanie, interaktywne funkcje i atrakcyjne grafiki sprawiają, że gra w kasynie online staje się niezapomnianą przygodą.

Przewodnik po kasynach online Austria obejmuje różne aspekty, takie jak licencje, bezpieczeństwo, metody płatności, bonusy powitalne i programy lojalnościowe. Online Casino Austria dostarcza kompleksowych recenzji i rankingów, które pomagają graczom dokonać świadomego wyboru. Przewodnik umożliwia porównanie różnych kasyn online pod względem ich oferty, reputacji i opinii graczy, co pozwala znaleźć kasyno idealnie dopasowane do indywidualnych preferencji.

Od odwiedzenia strony Online Casino Austria, gracze mogą zyskać dostęp do szerokiej gamy informacji o najlepszych kasynach online w Austrii. Odkryj różnorodność gier, korzystaj z atrakcyjnych bonusów i ciesz się bezpiecznym środowiskiem hazardowym. Dzięki temu przewodnikowi, możesz znaleźć najlepsze kasyno online w Austrii i rozpocząć przygodę z grami hazardowymi na najwyższym poziomie.

Gwarancja

    Wszystkie oferty turystyczne prezentowane w portalu pochodząz baz danych sprawdzonych touroperatorów posiadających odpowiednie zezwolenia i certyfikaty na prowadzenie działalności turystycznej. Wysoka jakość prezentowanych ofert turystycznych daje Klientom gwarancjębezpiecznego i udanego wypoczynku.

Współpracujemy m.in. z: