Cały świat w zasięgu kilku ruchów ręki

Samolotem do 3 stolic Tallin Helsinki Sztokholm

Samolotem do 3 stolic Tallin Helsinki Sztokholm - 5 dni już od 2899zł za osobę

3stolicetal hel sto

 

W programie

Dzień I TALLIN

Zbiórka w hali odlotów na 2 godziny przed planowaną podróżą. Spotkanie informacyjne, odprawa i przelot. Po wylądowaniu  transfer do hotelu, złożenie bagaży/zakwaterowanie w pokojach, rozpoczęcie realizacji programu zwiedzania.

Tallin historyczny:

Średniowieczne Stare Miasto wpisane na listę dziedzictwa UNESCO. Mury miejskie z basztami, Duża i Mała Gildia, średniowieczny Ratusz miejski, Muzeum Morskie z pamiątkową tablicą internowania ORP"Orzeł", Sobór Aleksandra Newskiego, panoramia widokowa z górnego miasta. 

Dla chętnych wieczorna wizyta w średniowiecznej karczmie Olde Hansa, gdzie jak przed wiekami można skosztować np: miodu pitnego z drewnianego kubka.

 

Nocleg w 2* hotelu w centrum Tallina, pokoje 2 osobowe. 

 

Dzień II TALLIN oraz wieczorne HELSINKI  

Tallin- miasto innowacji  z tradycjami:

Spacer tallińskim City, nowoczesną dzielnicą szklanych wieżowców gdzie skupia się życie biznesowe całego Kraju. Na zakończenie wizyty w Estonii spacer po skansenie Rocca al Mare, gdzie na 79 hektarach umieszczono skarby estońskiej kultury. 

Po południu transfer na terminal promowy, rejs z Tallina do Helsinek (czas rejsu 2 godziny 30 minut, na pokładzie znajdują się restauracje, sklepy z alkoholem). Przypłynięcie do Helsinek w godzinach wieczornych.

Helsinki historyczne:

Spacer po Placu Senackim, centralnym punkcie miasta nad którym góruje Katedra luterańska. Klimatyczny Rynek – Kauppatori z dziesiątkami straganów, na których można zakupić tradycyjne wyroby i pamiątki. Drewniana dzielnica Kruununhaka z bajkowymi drewnianymi domkami. 

Nocleg w 2* hotelu w Helsinkach.pokoje 2 osobowe.

 

Dzień III HELSINKI i TURKU

Helsinki:

Kościół w Skale, przypominający kamienną grotę wykutą w skale z futurystycznym miedzianym dachem. Arena letnich Igrzysk Olimpijskich z 1952roku, spacer nabrzeżem porotwym, secesyjny dworzec kolejowy z którego pociągiem wydostaniemy się do Turku. (czas przejazdu 2 godziny). Wieczorny spacer po Turku.

Nocleg w 2* hotelu w Turku lub na pływającym Muzeum - promie MS Bore,pokoje 2 osobowe lub kajuty 2-3 osobowe.

 

Dzień IV TURKU oraz PROM DO SZTOKHOLMU

Turku:

Rynek miejski Kauppatori, który jest centralnym punktem miasta, spacer nabrzeżem portowym nad kanałami, wizyta w Muzeum Morskim, Katedra  oraz średniowieczny Zamek w Turku. Wieczorem wejście na pokład promu do Sztokholmu (na pokładzie liczne restauracje, kluby muzyczne, sklepy  z alkoholem i bary)

Rejs statkiem z Turku do Sztokholmu (Wypłynięcie z portu w Turku o godzinie 20.55, przypłynięcie do Sztokholmu o godzinie 06:30 rano) Nocleg w kabinach na statku. W cenę wliczone są kajuty 4 osobowe z łazienką bez okna. Inne typy kabi n do indywidualnej wyceny.

 

Dzień V  SZTOKHOLM

Sztokholm:

Spacer po sztokholmskiej Starówce - Gamli, Pałac Królewski z uroczystą zmianą wart, Muzeum średniowiecznego okrętu Vasa, Ratusz miejski - Stadshuset z piękną panoramą na Sztokholm. 

 

Po południu transfer na lotnisko, odprawa, przelot do Polski.

 

 

Krótki film prezentujący miejsca które odwiedzimy w trakcie wycieczki:

 

< ;iframe width="760" height="415" src="https://www.youtube.com/embed/QOQWN9Q95oE" frameborder="0" allowfullscreen>

Świadczenia

 

PODANA CENA  OBEJMUJE:

 • Przeloty z Polski do Talllina oraz z Sztokholm-Skavsta do Polski, wyloty z wielu lotnisk w Polsce
 • Bezpłatny bagaż podręczny zabierany na pokład samolotu o wadze do 10 kg. 
 • Transfery komunikacją miejską na trasie port  lotniczy - centrum Tallina oraz centrum Sztokholmu - port lotniczy
 • Przejazdy pociągami na trasie Helsinki-Turku
 • Przeprawa promem na trasie Tallin-Helsinki oraz statek na trasie Turku-Sztokholm (kajuty 4 osobowe z łazienkami, bez okien)
 • Pokoje  2-osobowe z łazienkami, na życzenie za dodatkową opłatą pokoje 1 osobowe.
 • Wyżywienie: śniadania kontynentalne (pieczywo, rogaliki, dźem, miód, masło, kawa, herbata, soki)
 • Opieka licencjonowanego pilota-przewodnika ( pilot nie oprowadza po wnętrzach muzeów)
 • Ubezpieczenie Signal Iduna (Koszty Leczenia do kwoty 15.000 euro, Następstwa Nieszczęścliwych wypadków 15.000 pln, bagażu do kwoty 800 pln)
 • Podatek Vat - na życzenie wystawiamy faktury. Prosimy o wcześniejsze poinformowanie sprzedawcy oraz podanie danych do wystawienia dokumentu.

PODANA CENA NIE OBEJMUJE: 

 • Cena nie zawiera opłaty za bagaż rejestrowany nadawany do luku bagażowego, zazwyczaj o wadze do 15kg lub 20kg. Dokładne wyceny na zapytanie.
 • Kosztów realizacji programu zwiedzania to ok. 170-200 € (w zależności od wielkości grupy oraz realizowanego programu) - na kwotę składają się: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, wcześniejsze rezerwacje wstępów, komunikacja miejska podczas realizacji programu, opłaty za lokalnych przewodników.
 • Cena nie zawiera dodatkowych posiłków, wydatków własnych.
 • Cena nie zawiera podatków miejskich. Opłatę uiszcza się bezpośredniow w danym obiekcie zakwaterowania. 

DOKŁADNA SPECYFIKACJA BAGAŻU PODRĘCZNEGO WLICZONEGO W CENĘ WYCIECZKI:

 • Ryanair: bagaż podręczny o wadze 10 kg i wymiarach 55x40x20 cm oraz dodatkowy mały bagaż podręczny o wymiarach 35x20x20 cm
 • Wizzair: bagaż podręczny o wymiarach 42x32x25 cm. 
 • Pozostałe linie: AirBaltic, Norwegian, Easy Jet na zapytanie.

JAK SPAKOWAĆ SIĘ W PODRĘCZNĄ WALIZKĘ LUB PLECAK???:

 

UBEZPIECZENIE:

 

Nasi klienci objęci są ubezpieczeniem firmy Signal Iduna w wariancie: Koszty Leczenia za granica "KL"do kwoty 20.000 EUR, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków 15.000 PLN

Istnieje możliwość rozszerzenia ubezpieczenia do kwot: Super KL 30.000 EUR, NNW 30.000 PLN, Bagaż Podróżny 2000 PLN, OC 60000 EU – Pakiet płatny dodatkowo w kwocie 12zł/każdy rozpoczęty dzień

Ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych – ok 9zł/każdy rozpoczęty dzień

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości wycieczki – dokładne informacje OW Signal Iduna strona 8

Prosimy o dokładne zapoznanie się z warunkami ubezpieczenia.

Choroby przewlekłe - CP zwyżka za objęcie następstw chorób przewlekłych i nowotworowych (zwyżka taryfowa 250%) wszelkie zaburzenie lub odchylenie od normy, które ma jedną lub więcej spośród następujących cech: jest trwałe, pozostawia po sobie inwalidztwo, spowodowane jest nieodwracalnymi zmianami patologicznymi, wymaga specjalnego postępowania rehabilitacyjnego, wymaga długiego okresu nadzoru, obserwacji, leczenia czy opieki. Leczona jest w sposób stały lub okresowy.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia Bezpieczne Podróże Signal Iduna

 

 

Gdzie śpimy

HOTELE: W cenie wliczone są noclegi w pensjonatach tybu B&B, hotele 2* oraz 3*. Wszystkie z dogodnym dojazdem komunikacją miejską do największych atrakcji miasta. Standard zakwaterowania oraz dokładną nazwę hotelu podajemy na kilka dni przew wylotem.
POKOJE: Nasze grupy kwaterujemy w pokojach 2 osobowych (do wyboru łóżko małżeńskie lub 2 łóżka pojedyńcze, prosimy o podanie typu pokoju przy rezerwacji). Na życzenie za dodatkową dopłatą oferujemy w ramach dostępności pokoje 1 osobowe. Na życzenie możliwe są dokwaterowania do pokoi 2 osobowych, tzw dostawka dla trzeciej osoby lub dziecka. 

KAJUTY NA STATKACH: Kajuty przeznaczone dla 3-4 soób, wyposażone w toalety. 

WYŻYWIENIE: śniadania kontynentalne na które składają się:  pieczywo, rogaliki, dźem, miód, masło, kawa, herbata, soki . W niektórych hotelach serwowane są śniadania kontynentalne wzmocnione o ser oraz wędlinę.


PRZYKŁADOWE ZDJĘCIA  HOTELI Z NASZYCH OFERT:
london1

 

london3

 

london4

KAJUTY NA STATKACH


Dostępne terminyDla grup 10-12 osób terminy do indywidualnego ustalenia. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. 

Wycieczka realizowana tylko na zlecenie grup zorganizowanych.

 

Do pobrania

Pobierz i wydrukuj OGÓLNE WARUNKI UCZESTNICTWA w imprezach  Biura podróży Galapagos

Pobierz i wydrukuj PLAKAT

Pobierz i przeczytaj Ogólne Warunki Ubezpieczenia Bezpieczne Podróże Signal Iduna

 

Gwarancja

  Wszystkie oferty turystyczne prezentowane w portalu pochodząz baz danych sprawdzonych touroperatorów posiadających odpowiednie zezwolenia i certyfikaty na prowadzenie działalności turystycznej. Wysoka jakość prezentowanych ofert turystycznych daje Klientom gwarancjębezpiecznego i udanego wypoczynku.

Współpracujemy m.in. z: