Cały świat w zasięgu kilku ruchów ręki

Viva Italia 7 dni

Przepiękna Wenecja, bajkowa Florencja,religijny Asyż a na zakończenie Rzym i Watykan. Program idealny  na pierwszy kontak ze słoneczną Italią. Zapraszamy grupy zorganizowane a w szczególności licealistów.

Cena od 1200zł/osoba 

Podane ceny zawierają: transport komfortowym autokarem, zakwaterowanie w dobrych pensjonatach, śniadania kontynentalne oraz obiadokolacje z 2 dań i deseru, opiekę pilota/przewodnika, miejsca dla 3 opiekunów, opłaty drogowe,parkingowe, podatki.  

Cena nie zawiera: Kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsu łodzią w Wenecji, opłat za miejscowych przewodników, komunikacje miejską i wypożyczenie słuchawek, orientacyjny koszt: ok. 85 EUR.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Dzień 1

Wyjazd z kraju, przejazd do Włoch przez Czechy i Austrię.

Dzień 2

Przyjazd do Wenecji - rejs wynajętą łodzią po Lagunie Weneckiej. Po rejsie piesze zwiedzanie. Spacer rozpoczynamy od Placu św. Marka - zdaniem Napoleona Bonaparte "najpiękniejszego salonu świata". Następnie zwiedzamy Bazylikę Św. Marka - sanktuarium skrywające relikwie Św. Marka i najcenniejsze dzieło jubilerskie zwane Pala d"Oro - Złotym Ołtarzem. Będziemy również podziwiać Pałac Dożów oraz Most Westchnień. Wjazd na Kampanillę - dzwonnicę Św. Marka, z której rozpościera się widok na Lagunę Wenecką. Spacer malowniczymi uliczkami do Mostu Rialto, czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy Rimini, kolacja, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Przejazd do Umbrii. Wizyta w Asyżu - mieście św. Franciszka. Zwiedzanie Bazyliki S.Maria degli Angeli z Kaplicą Porcjunkuli - miejsca będącego kolebką zakonu franciszkańskiego, a także miejsca śmierci świętego. Wizyta w Bazylice św. Franciszka. W bazylice nawiedzimy grób św. Franciszka oraz będziemy podziwiali m.in. cykl 28 fresków mistrza Giotto. Następnie udamy się na spacer przez centrum miasta, na koniec którego zwiedzimy Kościół św. Klary. Przejazd do hotelu we Fiuggi na południe od Rzymu, kolacja, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Przyjazd do Watykanu. Zwiedzanie Muzeów Watykańskich, w których będziemy podziwiali bogatą kolekcję dzieł sztuki zgromadzonych przez papieży wszystkich epok min. Słynną „Szkołą Ateńską” Rafaela Santi. Punktem kulminacyjnym naszego pobytu w Muzeach Watykańskich będzie zwiedzanie Kaplicy Sykstyńskiej. Wprost z Kaplicy Sykstyńskiej zejdziemy do
Bazyliki Św. Piotra. W bazylice będziemy również podziwiać najcenniejsze dzieła sztuki okresu odrodzenia i baroku. Wśród nich baldachim z brązu wykonany przez G.L. Berniniego i słynną Pietę Michała Anioła - "najpiękniejszą rzeźbę przeszłości, teraźniejszości i przyszłości." W bazylice nawiedzimy również grób Papieża Jana Pawła II. Po zakończeniu pobytu w "Stolicy Piotrowej" udamy się do najsłynniejszej fontanny świata - Fontanny Di Trevi i dalej na Plac i Schody Hiszpańskie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Ponowny przejazd do Stolicy Apostolskiej na Audiencję Generalną. Audiencja Generalna odbywa się tylko w czasie obecności Papieża na Watykanie. Po otrzymaniu papieskiego błogosławieństwa, które oficjalnie kończy audiencję udamy się na dalsze zwiedzanie świeckiego Rzymu. Na trasie naszego spaceru: Zamek Św. Anioła, Piazza Navona z fontanną "Czterech Rzek" Berniniego, Panteon, Plac Wenecki, przy którym stoi pomnik króla Wiktora Emanuela II. Kapitol - miejsce od czasów antycznych uważane za serce duchowe, polityczne i kulturalne Rzymu. Z Kapitolu zejdziemy do Forum Romanum aby przejść słynną Via Sacra - Świętą Drogą, którą w czasach antycznych kroczyli w swoich pochodach triumfalnych wodzowie powracający ze zwycięskich bitew. Następnie wejdziemy na Wzgórze Palatyńskie, miejsce w którym narodziło się antyczne Imperium Rzymskie. Następnie przejdziemy pod najsłynniejszy amfiteatr świata - Koloseum. Przejazd do Hotelu w okolicy Chianciano Terme na południe od Florencji, kolacja, nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Przejazd do Florencji - kolebki renesansu. Wjazd na taras widokowy z Placem Michała Anioła, z którego będziemy się zachwycali przepiękną panoramą na miasto położone w dolinie rzeki Arno. Zwiedzanie centrum miasta: Galeria Uffizi, Kościół Santa Croce - św. Krzyża - miejsce pochowku najznamienitszych Włochów z Michałem Aniołem na czele. Następnie Piazza Signoria, przy którym stoi słynny Palazzo Vecchio. Dalej najbardziej znany kościół Florencji, gotycka katedra Santa Maria del Fiore, którą wieńczy słynna kopuła Bruneleschiego. Będziemy również podziwiali stojące tuż przy katedrze: Wieżę Giotta i Baptysterium. Nasz spacer po Florencji zakończymy na "kipiącym złotem" Ponte Vecchio zwanym Mostem Złotników. Wyjazd do Polski, przejazd przez Austrię i Czechy.

Dzień 7

Powrót do kraju w godzinach popołudniowych.

Imprezę organizujemy wspólnie z biurem podróży Almatur z Częstochowy.

 

Cena wycieczki: 1200zł za osobę.

Nie znalazłeś tego czego szukasz? Wybierz kolejny program lub skontaktuj się z nami. Coś wymyślimy ;) 

Sprawdź ceny wycieczki:

Cena wycieczki skalkulowana została dla grupy 45 uczestników + 3-4 opiekunów oraz wyjazdów z terenu województwa mazowieckiego. Wyjazdy z innych rejonów Polski na indywidualne zapytanie.

Cena zawiera:


Podana cena zawiera: transport komfortowym autokarem, zakwaterowanie w dobrych pensjonatach/hotelach 2*, śniadania kontynentalne oraz obiadokolacje, opiekę pilota/przewodnika, opłaty drogowe, parkingowe, podatki 


Cena nie zawiera:


Biletów wstępu do obiektów nie wymienionych w programie, dodatkowych posiłków czy wydatków poniesionych przez uczestników na realizację dodatkowego programu.  Koszty realizacji programu zwiedzania szacujemy na kwotę około 85 euro.

 


 

 

Częste pytania:

1. Czy towarzyszyć nam będzie ktoś z obsługi biura w trakcie trwania wycieczki?

Tak. W trakcie trwania wycieczki towarzyszy zawsze pilot wycieczki/przedstawiciel biura. Dodatkowo w trakcie zwiedzania, pokonywania szlaków czy spacerów po miastach uczestnikom towarzyszą lokalni przewodnicy. Ich ilość oraz zakres pracy prezentowany jest w ostatecznym programie ustalanym z zamawiającym wycieczkę.

2. Gdzie będziemy spali?

Śpimy w sprawdzonych przez nas osobiście dobrych pensjonatach i hotelach. Pokoje z łazienkami, BEZ TV (podziękujmy za abonament RTV), zazwyczaj 3-5 osobowe. Nazwę obiektu podajemy po ustaleniu grafiku wyjazdów na kilka tygodni przed rozpoczęciem wycieczki.

3. Czy podopieczni nie będą chodzić głodni? 

Z doświadczenia wiemy, że na wycieczkach najważniejsze dla uczestników są zakupy. Dodatkowo rodzice nie ułatwiają nam zadania pakując dzieciom ogromne ilości słodyczy, zgrzewki napojów gazowanych i duże ilości gotówki. Dlatego śmiało możemy powiedzieć, że w większości przypadków wystarczają zaaranżowane 2 posiłki dziennie. Pozostałe potrzeby uczestnicy uzupełniają na bieżąco w trakcie dnia we własnym zakresie. Istnieje możliwość skalkulowania oferty z 3 posiłkami dziennie.

4. W co zaopatrzyć dziecko na wycieczkę?

W dobry humor i chęć do odkrywania świata. Dodatkowo przydadzą się wygodne buty, 2-3 komplety ubrań na każdą okazję, od wędrówki w błocie, przez zajęcia sportowe po wieczorną dyskotekę. Prosimy z umiarem pakować rzeczy o dużej wartości materialnej czy sentymentalnej. Lepiej zostawić takie przedmioty w domu niż potem szukać najnowszego Iphona w morzu czy też złotego łańcuszka na szczycie góry.

5. Czy w pensjonacie jest WI-FI?

W większości przypadków NIE MA ogólnodostępnego bezpłatnego WiFi. 

6. Dlaczego na waszej stronie są różne ceny wycieczek w różnych terminach?

Z kilku powodów. Przede wszystkim dlatego, że każda grupa jest inna. Różne są programy które realizujemy, miejsca noclegowe w których śpimy czy też autokary którymi się poruszamy. Do tego dochodzi sezonowość w turystyce czyli miesiące kiedy jest duży popyt i rosną ceny poszczególnych świadczeń wchodzących w skład wycieczki. 

7. Czy wycieczki z wami są bezpieczne?

Dokładamy wszelkich starań aby zapewnić uczestnikom maksimum bezpieczeństwa. Nie odpowiadamy jednak za sytuacje losowe czy niefrasobliwość uczestników. Staramy się przewidywać każdą okoliczność ale czasami, pomimo ponad 10 lat pracy z turystami, jesteśmy nadal zaskakiwani. No bo jak przewidzieć, że młodzieniec w trakcie wycieczki  terenowej usłyszy od wybranki swojego życia, na szczycie góry, że jest niekochany i pogna w siną dal nie oglądając się na nikogo. To tylko jeden z wielu przykładów którymi zaskakuje nas życie każdego dnia pracy z turystami.

8. Czy sprawdzacie autokar przed wyjazdem?

Większość firm transportowych z którymi współpracujemy znamy od lat a ich autokarami przejechaliśmy tysiące kilometrów. Każdy pojazd przechodzi badania techniczne co 6 miesięcy a kierowcy posiadają aktualne badania niezbędne do wykonywania zawodu.  Nie zmienia to faktu że w 9 przypadkach na 10 odbywa się dodatkowa kontrola autokaru przed wyjazdem na wycieczkę przez Policję lub Inspekcję Transportu Drogowego. My jako biuro NIE ZAMAWIAMY oraz NIE POŚREDNICZYMY w umawianiu takiej kontroli. Leży ona po stronie zamawiającego/dyrektora szkoły/rodziców. Prosimy pamiętać, że coraz częściej kontrole autokarów nie odbywają się bezpośrednio na miejscu zbiórki a w punktach do tego wyznaczonych (w przypadku Ciechanowa i okolic są: Parking przy basenie krytym przy ulicy 17 stycznia oraz baza PKS przy ulicy Płockiej). Z naszej strony podstawienie autokaru ma miejsce zazwyczaj na 20-30 minut przed planowanym wyjazdem aby umożliwić ewentualną kontrolę przez odpowiednie służby. Prosimy pamiętać, że w przypadku dużych opóźnień ze względu na oczekiwanie na przyjazd kontrolujących , nie bierzemy odpowiedzialności za realizację programu danego dnia.

9. Dlaczego na pokładach autokarów obowiązuje zakaz jedzenia paluszków, słodyczy i picia napojów gazowanych?

Każdemu uczestnikowi wycieczki polecamy zaopatrzenie się na czas podróży w niegazowaną wodę oraz domowe kanapki i owoce. Ze względu na czystość oraz bezpieczeństwo uczestników w trakcie przejazdów na pokładach naszych autokarów obowiązuje zakaz spożywania słodyczy, kruchych przekąsek oraz napojów gazowanych. Jednocześnie informujemy, że w trakcie przejazdów organizowane są przerwy w trakcie których poza autokarem można posilić się wspomnianymi wyżej produktami. Przerwy przypadają zazwyczaj co 90-120  minut o trwają 20-30 minut. Nasi kierowcy i piloci starają się zatrzymywać w miejscach do tego wyznaczonych, posiadających odpowiednią infrastrukturę i zapewniających bezpieczeństwo.

10. Co się stanie gdy moje dziecko zniszczy coś w autokarze, pensjonacie lub innym miejscu podczas trwania wycieczki?

Zgodnie z kodeksem cywilnym odpowiedzialność finansową za szkody wyrządzone przez osoby niepełnoletnie ponoszą ich opiekunowie prawni. Zawsze staramy się sprawę najpierw wyjaśnić a dopiero później wyliczane są ewentualne kwoty, które należy pokryć za zniszczenia. 

 

Gwarancja

    Wszystkie oferty turystyczne prezentowane w portalu pochodząz baz danych sprawdzonych touroperatorów posiadających odpowiednie zezwolenia i certyfikaty na prowadzenie działalności turystycznej. Wysoka jakość prezentowanych ofert turystycznych daje Klientom gwarancjębezpiecznego i udanego wypoczynku.

Współpracujemy m.in. z:

 
Biuro podróży GALAPAGOS  06-400 Ciechanów, ul. ks. P. Sciegiennego 10 lokal 18
(wejście od skrzyżowania ulic Ściegiennego i Strażackiej)
Tel/fax 0048 23 672 13 90  e-mail: biuro@wyspapodrozy.pl   skype: wyspapodrozy
Nr konta 56 1240 5282 1111 0010 3699 6576  Bank Pekao SA oddział Ciechanów
 
Opublikowane na stronie internetowej wyspapodrozy.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Uprzejmie informujemy, że w ramach naszej witryny używamy plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie oraz w sposób dostosowany do Twoich indywidualnych preferencji. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza, że akceptujesz otrzymywanie plików cookies.
Zmiany ustawień dla plików cookies możesz dokonać w każdym momencie użytkowania serwisu.
Ilustracje i zdjęcia wkorzystane na stronie www.wyspapodrozy.pl pochodzą z serwisu rezerwacyjnego www.merlinx.pl  oraz banku darmowych zdjęć do zastosowań komercyjnych www.pixabay.com 
© 2020 Biuro podróży Galapagos Modzelelewska Magdalena
Designed with by jakubskowronski.com