Cały świat w zasięgu kilku ruchów ręki

Odkrywamy Małopolskę

Odkryjemy szlak "Orlich Gniazd", odwiedzimy jeden z najmiejszych parków narodowych - Ojcowski Park Narodowy.  W Krakowie czeka nas wędrówka przez średniowiecze aż do nowoczesności. Ostatni dzień to etnograficzne ujęcie tego regionu.

Cena od 320zł/osoba 

Dzień 1

Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach rannych.  Dzień rozpoczniemy wizytą w Ośrodku Hodowli Żubrów w Smardzewicach. Na uczestników czeka ponad 3 km ścieżka edukacyjna z punktami obserwacyjnymi. Obecnie stado żubrów liczy ok. 25 sztuk . Następnie wjedziemy na teren Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Poznawanie zamków zwanych „orlimi gniazdami” rozpoczniemy od wizyty w ruinach Zamku Królewskiego w Olsztynie. Będzie to wstęp do wizyty w Ogrodzieńcu, największym i najwspanialszym zamku na tym terenie. Przejazd do pensjonatu, kolacja, wieczorek edukacyjny.

Dzień 2

Po wczesnym śniadaniu wyruszymy do Ojcowskiego Parku Narodowego. Zwiedzimy  Zamek w Pieskowej Skale oraz przejdziemy pod majestatyczną Maczugę Herkulesa. Następnie autokarem udamy się do Ojcowa. Czeka tam na nas piesza wędrówka z parkingu w Ojcowie w dół Doliny Prądnika do Bramy Krakowskiej i Źródełka Miłości. W południe rozpoczniemy zwiedzanie Krakowa. Udamy się na Wzgórze Wawelskie z Katedrą, w której podziemiach znajdują się m.in. Groby Królewskie, wypowiemy życzenie dotykając Dzwonu Zygmunta. Schodząc ze wzgórza zawitamy do „smoczej jamy”. Następnie udamy się do Collegium Maius, gdzie poznamy historię najstarszego uniwersytetu Polski. Przejdziemy pod Barbakan i udamy się na Rynek. Zobaczymy Sukiennice oraz Bazylikę Mariacką. Na zakończenie dnia udamy się na Kazimierz, który niegdyś był oddzielnym miastem żydowskim. Powrót na kolację, ognisko i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną. Zatrzymamy się w Tokarni aby zwiedzić Skansen-Muzeum Wsi Kieleckiej na terenie którego zlokalizowane są najwspanialsze obiekty z terenów Gór Świętokrzyskich.  Następnie zawitamy do ruin  Zamku Królewskiego w Chęcinach, skąd rozpościera się przepiękna panorama na miasteczko i okoliczne tereny. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

Ostatnia aktualizacja: 28 sierpnia 2018 roku

Nie znalazłeś tego czego szukasz? Wybierz kolejny program lub skontaktuj się z nami. Coś wymyślimy ;) 

Sprawdź ceny wycieczki:

Dostępne terminy Cena za osobę przy 45-52 płacących uczestnikach Cena za osobę przy 41-44 płacących uczestnikach Cena za osobę przy 36-40 płacących uczestnikach 
Jesień (01.09 - 15.11) 320 PLN 340 PLN  360 PLN
Zima (15.11 - 15.03) 360 PLN 360 PLN   360 PLN
Wiosna (15.03 - 30.04) 320 PLN 340 PLN 360 PLN
MAJ - CZERWIEC 360 PLN  380 PLN   395 PLN
Wakacje (01.07 - 31.08) 340 PLN 360 PLN  380 PLN

Inne terminy dostępne na zapytanie. Podane ceny dotyczą wyjazdów z terenu powiatu ciechanowskiego. Dopłaty, zniżki dla innych powiatów w tabeli obok. 

Cena wycieczki dla grup powyżej 53 uczniów oraz poniżej 35 kalkulowana jest indywidualnie na życzenie klienta. 

 

Cena zawiera:


Podane ceny zawierają: transport komfortowym autokarem, zakwaterowanie w dobrych pensjonatach z 2 posiłkami w postaci śniadań oraz obiadokolacji, opiekę licencjonowanego pilota w trakcie trwania wycieczki oraz terenowego przewodnika na wybranych trasach , bilety wstępu zgodnie z proponowanym programem , miejsca dla 3 opiekunów, opłaty drogowe,parkingowe, podatek Vat-Marża. 


 

Bilety wstępu wliczone w cenę wycieczki:

- Wejście na teren Ośrodka Hodowli Żubrów w Smardzewicach

- Bilet wstępu na zamki w Ogrodzieńcu oraz Olsztynie.

- Wstęp na teren Ojcowskiego Parku Narodowego oraz zamek w Pieskowej Skale.

- Wstęp do Katedry Wawelskiej z podziemiami oraz Dzwonem Zygmunta.

- Bilet wstępu do Bazyliki Mariackiej w Krakowie.

- Bilet wstępu do Skansenu w Tokarni oraz na Zamek w Chęcinach

Cena nie zawiera:


Biletów wstępu do obiektów nie wymienionych w programie, dodatkowych posiłków czy wydatków poniesionych przez uczestników na realizację dodatkowego programu. 

Cena nie zawiera obiadu w drodze powrotnej, na życzenie grupy możemy zarezerwować 2 daniowy obiad w cenie ok. 20 zł/osoba.


 

 

Częste pytania:

1. Czy towarzyszyć nam będzie ktoś z obsługi biura w trakcie trwania wycieczki?

Tak. W trakcie trwania wycieczki towarzyszy zawsze pilot wycieczki/przedstawiciel biura. Dodatkowo w trakcie zwiedzania, pokonywania szlaków czy spacerów po miastach uczestnikom towarzyszą lokalni przewodnicy. Ich ilość oraz zakres pracy prezentowany jest w ostatecznym programie ustalanym z zamawiającym wycieczkę.

2. Gdzie będziemy spali?

Śpimy w sprawdzonych przez nas osobiście dobrych pensjonatach i hotelach. Pokoje z łazienkami, BEZ TV (podziękujmy za abonament RTV), zazwyczaj 3-5 osobowe. Nazwę obiektu podajemy po ustaleniu grafiku wyjazdów na kilka tygodni przed rozpoczęciem wycieczki.

3. Czy podopieczni nie będą chodzić głodni? 

Z doświadczenia wiemy, że na wycieczkach najważniejsze dla uczestników są zakupy. Dodatkowo rodzice nie ułatwiają nam zadania pakując dzieciom ogromne ilości słodyczy, zgrzewki napojów gazowanych i duże ilości gotówki. Dlatego śmiało możemy powiedzieć, że w większości przypadków wystarczają zaaranżowane 2 posiłki dziennie. Pozostałe potrzeby uczestnicy uzupełniają na bieżąco w trakcie dnia we własnym zakresie. Istnieje możliwość skalkulowania oferty z 3 posiłkami dziennie.

4. W co zaopatrzyć dziecko na wycieczkę?

W dobry humor i chęć do odkrywania świata. Dodatkowo przydadzą się wygodne buty, 2-3 komplety ubrań na każdą okazję, od wędrówki w błocie, przez zajęcia sportowe po wieczorną dyskotekę. Prosimy z umiarem pakować rzeczy o dużej wartości materialnej czy sentymentalnej. Lepiej zostawić takie przedmioty w domu niż potem szukać najnowszego Iphona w morzu czy też złotego łańcuszka na szczycie góry.

5. Czy w pensjonacie jest WI-FI?

W większości przypadków NIE MA ogólnodostępnego bezpłatnego WiFi. 

6. Dlaczego na waszej stronie są różne ceny wycieczek w różnych terminach?

Z kilku powodów. Przede wszystkim dlatego, że każda grupa jest inna. Różne są programy które realizujemy, miejsca noclegowe w których śpimy czy też autokary którymi się poruszamy. Do tego dochodzi sezonowość w turystyce czyli miesiące kiedy jest duży popyt i rosną ceny poszczególnych świadczeń wchodzących w skład wycieczki. 

7. Czy wycieczki z wami są bezpieczne?

Dokładamy wszelkich starań aby zapewnić uczestnikom maksimum bezpieczeństwa. Nie odpowiadamy jednak za sytuacje losowe czy niefrasobliwość uczestników. Staramy się przewidywać każdą okoliczność ale czasami, pomimo ponad 10 lat pracy z turystami, jesteśmy nadal zaskakiwani. No bo jak przewidzieć, że młodzieniec w trakcie wycieczki  terenowej usłyszy od wybranki swojego życia, na szczycie góry, że jest niekochany i pogna w siną dal nie oglądając się na nikogo. To tylko jeden z wielu przykładów którymi zaskakuje nas życie każdego dnia pracy z turystami.

8. Czy sprawdzacie autokar przed wyjazdem?

Większość firm transportowych z którymi współpracujemy znamy od lat a ich autokarami przejechaliśmy tysiące kilometrów. Każdy pojazd przechodzi badania techniczne co 6 miesięcy a kierowcy posiadają aktualne badania niezbędne do wykonywania zawodu.  Nie zmienia to faktu że w 9 przypadkach na 10 odbywa się dodatkowa kontrola autokaru przed wyjazdem na wycieczkę przez Policję lub Inspekcję Transportu Drogowego. My jako biuro NIE ZAMAWIAMY oraz NIE POŚREDNICZYMY w umawianiu takiej kontroli. Leży ona po stronie zamawiającego/dyrektora szkoły/rodziców. Prosimy pamiętać, że coraz częściej kontrole autokarów nie odbywają się bezpośrednio na miejscu zbiórki a w punktach do tego wyznaczonych (w przypadku Ciechanowa i okolic są: Parking przy basenie krytym przy ulicy 17 stycznia oraz baza PKS przy ulicy Płockiej). Z naszej strony podstawienie autokaru ma miejsce zazwyczaj na 20-30 minut przed planowanym wyjazdem aby umożliwić ewentualną kontrolę przez odpowiednie służby. Prosimy pamiętać, że w przypadku dużych opóźnień ze względu na oczekiwanie na przyjazd kontrolujących , nie bierzemy odpowiedzialności za realizację programu danego dnia.

9. Dlaczego na pokładach autokarów obowiązuje zakaz jedzenia paluszków, słodyczy i picia napojów gazowanych?

Każdemu uczestnikowi wycieczki polecamy zaopatrzenie się na czas podróży w niegazowaną wodę oraz domowe kanapki i owoce. Ze względu na czystość oraz bezpieczeństwo uczestników w trakcie przejazdów na pokładach naszych autokarów obowiązuje zakaz spożywania słodyczy, kruchych przekąsek oraz napojów gazowanych. Jednocześnie informujemy, że w trakcie przejazdów organizowane są przerwy w trakcie których poza autokarem można posilić się wspomnianymi wyżej produktami. Przerwy przypadają zazwyczaj co 90-120  minut o trwają 20-30 minut. Nasi kierowcy i piloci starają się zatrzymywać w miejscach do tego wyznaczonych, posiadających odpowiednią infrastrukturę i zapewniających bezpieczeństwo.

10. Co się stanie gdy moje dziecko zniszczy coś w autokarze, pensjonacie lub innym miejscu podczas trwania wycieczki?

Zgodnie z kodeksem cywilnym odpowiedzialność finansową za szkody wyrządzone przez osoby niepełnoletnie ponoszą ich opiekunowie prawni. Zawsze staramy się sprawę najpierw wyjaśnić a dopiero później wyliczane są ewentualne kwoty, które należy pokryć za zniszczenia. 

 

 

 

 

Gwarancja

    Wszystkie oferty turystyczne prezentowane w portalu pochodząz baz danych sprawdzonych touroperatorów posiadających odpowiednie zezwolenia i certyfikaty na prowadzenie działalności turystycznej. Wysoka jakość prezentowanych ofert turystycznych daje Klientom gwarancjębezpiecznego i udanego wypoczynku.

Współpracujemy m.in. z:

 
Biuro podróży GALAPAGOS  06-400 Ciechanów, ul. ks. P. Sciegiennego 10 lokal 18
(wejście od skrzyżowania ulic Ściegiennego i Strażackiej)
Tel/fax 0048 23 672 13 90  e-mail: biuro@wyspapodrozy.pl   skype: wyspapodrozy
Nr konta 56 1240 5282 1111 0010 3699 6576  Bank Pekao SA oddział Ciechanów
 
Opublikowane na stronie internetowej wyspapodrozy.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Uprzejmie informujemy, że w ramach naszej witryny używamy plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie oraz w sposób dostosowany do Twoich indywidualnych preferencji. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza, że akceptujesz otrzymywanie plików cookies.
Zmiany ustawień dla plików cookies możesz dokonać w każdym momencie użytkowania serwisu.
Ilustracje i zdjęcia wkorzystane na stronie www.wyspapodrozy.pl pochodzą z serwisu rezerwacyjnego www.merlinx.pl  oraz banku darmowych zdjęć do zastosowań komercyjnych www.pixabay.com 
© 2018 Biuro podróży Galapagos Modzelelewska Magdalena
Joomla Extensions