Góry Świętokrzyskie-....a może pagórki świętokrzyskie jak to niektórzy mawiają. Prawdą jest, że nie są wysokimi górami ale dostarczają wielu pozytywnych wrażeń. Polecamy szczególnie młodszym uczestnikom jako przetarcie przed wyższymi szczytami zaliczanymi do Korony Gór Polski.
Cena kalkulowana indywidualnie |
Dzień 1
Wyjazd z miejsca zbiórki o godzinie 8.00. Przejazd do IŁŻY. Dzień rozpoczniemy od zwiedzania ruin Zamku Biskupów Krakowskich, bramy do woj. świętokrzyskiego. Następnie odwiedzimy znany z dowcipów WĄCHOCK. Celem naszej wizyty będzie OPACTWO CYSTERSÓW. Wędrówkę po mrocznych krużgankach poprowadzi brat Marian, ulubiony przewodnik naszych grup. Przejazd do pensjonatu, zakwaterowanie,kolacja. Wspólny wieczorek edukacyjny na temat Gór Świętokrzyskich, merytoryczny wstęp klejnego dnia.
Dzień 2
Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem terenowym. Tego dnia wejdziemy z Nowej Słupi na ŚW. KRZYŻ. Na początku szlaku stoi kamienny pielgrzym pokutujący za swoją pychę i zarozumiałość. Legenda głosi, że co roku porusza się o ziarenko piasku w stronę klasztoru. Gdy tam dotrze, nastąpi koniec jego pokuty, ale też i koniec świata. Na szczycie zobaczymy opactwo Misjonarzy Oblatów oraz obejrzymy interaktywną wystawę Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Podczas zejścia czekają na nas słynne GOŁOBORZA, co oznacza miejsce "gołe", bez "boru".Wg legen dy Gołoborze powstało dzięki świętokrzyskim czarownicom. Ukoronowaniem dnia będzie zdobycie szczytu ŁYSICA, baza wypadowa w Św. Katarzynie. Na koniec cudowne żródełko oraz klasztor. Przejazd do pensjonatu, ognisko, nocleg.
Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do KIELC, gdzie udamy się na spacer przez Kadzielnię, rzucimy okiem na Pałac Biskupów Krakowskich a wędrówkę zakończymy na deptaku Sienkiewicza. Czas wolny na posiłek i chwilę oddechu. Przejazd do Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach. W drodze powrotnej na zakończenie zobaczymy słynny DĄB BARTEK i RUINY PIECÓW HUTNICZYCH w SAMSONOWIE.
Nie znalazłeś tego czego szukasz? Wybierz kolejny program lub skontaktuj się z nami. Coś wymyślimy ;) |
Cena zawiera:
Podane ceny zawierają: transport komfortowym autokarem, zakwaterowanie w dobrych pensjonatach z 2 posiłkami w postaci śniadań oraz obiadokolacji, opiekę licencjonowanego pilota w trakcie trwania wycieczki oraz terenowego przewodnika na wybranych trasach , bilety wstępu zgodnie z proponowanym programem , miejsca dla 3 opiekunów, opłaty drogowe,parkingowe, podatek Vat-Marża.
Bilety wstępu wliczone w cenę wycieczki:
- Wejście na wzgórze zamkowe oraz na wieżę Zamku w Iłży.
- Bilet wstępu oraz przewodnik w Opactwie w Wąchocku.
- Wstęp na teren Świętokrzyskiego Parku Narodowego oraz Gołoborza.
- Wstęp na multimedialną ekspozyję ŚPN na Świętym Krzyżu.
- Bilet wstępu do krypt Jaremy Wiśniowieckiego oraz Muzeum Misyjnego na Świętym Krzyżu.
- Bilet wstępu do Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach.
Cena nie zawiera:
Biletów wstępu do obiektów nie wymienionych w programie, dodatkowych posiłków czy wydatków poniesionych przez uczestników na realizację dodatkowego programu.
Cena nie zawiera obiadu w drodze powrotnej, na życzenie grupy możemy zarezerwować 2 daniowy obiad w cenie ok. 28 zł/osoba.
Częste pytania:
1. Czy towarzyszyć nam będzie ktoś z obsługi biura w trakcie trwania wycieczki?
Tak. W trakcie trwania wycieczki towarzyszy zawsze pilot wycieczki/przedstawiciel biura. Dodatkowo w trakcie zwiedzania, pokonywania szlaków czy spacerów po miastach uczestnikom towarzyszą lokalni przewodnicy. Ich ilość oraz zakres pracy prezentowany jest w ostatecznym programie ustalanym z zamawiającym wycieczkę.
2. Gdzie będziemy spali?
Śpimy w sprawdzonych przez nas osobiście dobrych pensjonatach i hotelach. Pokoje z łazienkami, BEZ TV (podziękujmy za abonament RTV), zazwyczaj 3-5 osobowe. Nazwę obiektu podajemy po ustaleniu grafiku wyjazdów na kilka tygodni przed rozpoczęciem wycieczki.
3. Czy podopieczni nie będą chodzić głodni?
Z doświadczenia wiemy, że na wycieczkach najważniejsze dla uczestników są zakupy. Dodatkowo rodzice nie ułatwiają nam zadania pakując dzieciom ogromne ilości słodyczy, zgrzewki napojów gazowanych i duże ilości gotówki. Dlatego śmiało możemy powiedzieć, że w większości przypadków wystarczają zaaranżowane 2 posiłki dziennie. Pozostałe potrzeby uczestnicy uzupełniają na bieżąco w trakcie dnia we własnym zakresie. Istnieje możliwość skalkulowania oferty z 3 posiłkami dziennie.
4. W co zaopatrzyć dziecko na wycieczkę?
W dobry humor i chęć do odkrywania świata. Dodatkowo przydadzą się wygodne buty, 2-3 komplety ubrań na każdą okazję, od wędrówki w błocie, przez zajęcia sportowe po wieczorną dyskotekę. Prosimy z umiarem pakować rzeczy o dużej wartości materialnej czy sentymentalnej. Lepiej zostawić takie przedmioty w domu niż potem szukać najnowszego Iphona w morzu czy też złotego łańcuszka na szczycie góry.
5. Czy w pensjonacie jest WI-FI?
W większości przypadków NIE MA ogólnodostępnego bezpłatnego WiFi.
6. Dlaczego na waszej stronie są różne ceny wycieczek w różnych terminach?
Z kilku powodów. Przede wszystkim dlatego, że każda grupa jest inna. Różne są programy które realizujemy, miejsca noclegowe w których śpimy czy też autokary którymi się poruszamy. Do tego dochodzi sezonowość w turystyce czyli miesiące kiedy jest duży popyt i rosną ceny poszczególnych świadczeń wchodzących w skład wycieczki.
7. Czy wycieczki z wami są bezpieczne?
Dokładamy wszelkich starań aby zapewnić uczestnikom maksimum bezpieczeństwa. Nie odpowiadamy jednak za sytuacje losowe czy niefrasobliwość uczestników. Staramy się przewidywać każdą okoliczność ale czasami, pomimo ponad 10 lat pracy z turystami, jesteśmy nadal zaskakiwani. No bo jak przewidzieć, że młodzieniec w trakcie wycieczki terenowej usłyszy od wybranki swojego życia, na szczycie góry, że jest niekochany i pogna w siną dal nie oglądając się na nikogo. To tylko jeden z wielu przykładów którymi zaskakuje nas życie każdego dnia pracy z turystami.
8. Czy sprawdzacie autokar przed wyjazdem?
Większość firm transportowych z którymi współpracujemy znamy od lat a ich autokarami przejechaliśmy tysiące kilometrów. Każdy pojazd przechodzi badania techniczne co 6 miesięcy a kierowcy posiadają aktualne badania niezbędne do wykonywania zawodu. Nie zmienia to faktu że w 9 przypadkach na 10 odbywa się dodatkowa kontrola autokaru przed wyjazdem na wycieczkę przez Policję lub Inspekcję Transportu Drogowego. My jako biuro NIE ZAMAWIAMY oraz NIE POŚREDNICZYMY w umawianiu takiej kontroli. Leży ona po stronie zamawiającego/dyrektora szkoły/rodziców. Prosimy pamiętać, że coraz częściej kontrole autokarów nie odbywają się bezpośrednio na miejscu zbiórki a w punktach do tego wyznaczonych (w przypadku Ciechanowa i okolic są: Parking przy basenie krytym przy ulicy 17 stycznia oraz baza PKS przy ulicy Płockiej). Z naszej strony podstawienie autokaru ma miejsce zazwyczaj na 20-30 minut przed planowanym wyjazdem aby umożliwić ewentualną kontrolę przez odpowiednie służby. Prosimy pamiętać, że w przypadku dużych opóźnień ze względu na oczekiwanie na przyjazd kontrolujących , nie bierzemy odpowiedzialności za realizację programu danego dnia.
9. Dlaczego na pokładach autokarów obowiązuje zakaz jedzenia paluszków, słodyczy i picia napojów gazowanych?
Każdemu uczestnikowi wycieczki polecamy zaopatrzenie się na czas podróży w niegazowaną wodę oraz domowe kanapki i owoce. Ze względu na czystość oraz bezpieczeństwo uczestników w trakcie przejazdów na pokładach naszych autokarów obowiązuje zakaz spożywania słodyczy, kruchych przekąsek oraz napojów gazowanych. Jednocześnie informujemy, że w trakcie przejazdów organizowane są przerwy w trakcie których poza autokarem można posilić się wspomnianymi wyżej produktami. Przerwy przypadają zazwyczaj co 90-120 minut o trwają 20-30 minut. Nasi kierowcy i piloci starają się zatrzymywać w miejscach do tego wyznaczonych, posiadających odpowiednią infrastrukturę i zapewniających bezpieczeństwo.
10. Co się stanie gdy moje dziecko zniszczy coś w autokarze, pensjonacie lub innym miejscu podczas trwania wycieczki?
Zgodnie z kodeksem cywilnym odpowiedzialność finansową za szkody wyrządzone przez osoby niepełnoletnie ponoszą ich opiekunowie prawni. Zawsze staramy się sprawę najpierw wyjaśnić a dopiero później wyliczane są ewentualne kwoty, które należy pokryć za zniszczenia.