Cały świat w zasięgu kilku ruchów ręki

Dzięki Spale są medale...

Spała - położona w centrum Polski, wśród przepięknych lasów nieopodal rzeki Pilicy. Znajduje się w niej Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w którym trenują najlepsi Polscy sportowcy jak np: lekkoatleci czy kadra siatkarzy.  Dobry klimat od lat doceniany jest przez tysiące turystów.

Cena od 290zł/osoba 

Dzień 1

Wyjazd z miejsca zbiórki o godzinie 8.00. Przejazd do Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie zwiedzimy SKANSEN RZEKI PILICY oraz spacerem przejdziemy po rezerwacie "Niebieskich źródeł". Następnie udamy sie do Smardzewic,  gdzie znajduje się OŚRODEK HODOWLI ŻUBRA położony w urokliwej okolicy nadpilickich lasów. Zobaczymy też  tamę na ZALEWIE SULEJOWSKIM. Przejazd do ośrodka, zakwaterowanie, spacer po okolicy.

Dzień 2

Po śniadaniu zajęcia rekreacyjne w parku linowym ADRENALINA wraz z instruktorami ,trasa 320m ( w przypadku osób niepełnoletnich wymagane oświadczenie rodziców). Powrót na obiad. Następnie udamy się do Centralnego Ośrodka Sportu w Spale, gdzie trenują sportowcy reprezentujący Polskę. W skład kompleksu wchodzi m.in: basen, hale lekkoatletyczne, stadion. Następnie spacer do Groty Mysliwskiej. Powrót do ośrodka, kolacja lub ognisko.

ALTERNATYWNIE: Po śniadaniu wyjazd do Łodzi. Zwiedzanie z przewodnikiem miasta, spacer po ulicy Piotrkowskiej, wizyta w łodzkiej Manufakturze. Powrót wieczorem na obiadokolację, nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do KONEWKI. Zwiedzimy tam SCHRON KOLEJOWY z czasów II Wojny Światowej o długości ok 380m oraz bunkry techniczne. Doskonała lekcja historii dla licealistów. Przejazd do INOWŁODZA, gdzie zobaczymy romański kościół Św. Idziego, który został ufundowany w 1086 roku przez króla Władysława Hermana jako wotum za narodziny syna – Bolesława Krzywoustego oraz odrestaurowany zamek. W Rawie Mazowieckiej czekać będą na nas malownicze mury zamku Książąt Mazowieckich, młodszego brata ciechanowskiej warowni. W drodze powrotnej przystanek w Żyrardowie, Planowany powrót na godzinę 20.00

 

Nie znalazłeś tego czego szukasz? Wybierz kolejny program lub skontaktuj się z nami. Coś wymyślimy ;) 

Sprawdź ceny wycieczki:

Dostępne terminy w sezonie 2017/2018 Cena za osobę przy 45-52 płacących uczestnikach Cena za osobę przy 41-44 płacących uczestnikach Cena za osobę przy 36-40 płacących uczestnikach 
Jesień 2017 (01.09.2017 - 15.11.2017) 290 PLN 310 PLN  340 PLN
Zima 2017/2018 (15.11.2017 - 15.03.2018) 300 PLN 330 PLN   350 PLN
Wiosna 2018 (15.03.2018 - 30.04.2018) 290 PLN 310 PLN 340 PLN
MAJ - CZERWIEC 2018 320 PLN  340 PLN   355 PLN
Wakacje 2018 (01.07.2018 - 31.08.2018) 320 PLN 340 PLN  360 PLN

Inne terminy dostępne na zapytanie. Podane ceny dotyczą wyjazdów z terenu powiatu ciechanowskiego. Dopłaty, zniżki dla innych powiatów w tabeli obok. 

Cena wycieczki dla grup powyżej 53 uczniów oraz poniżej 35 kalkulowana jest indywidualnie na życzenie klienta. 

 

Cena zawiera:


Podane ceny zawierają: transport komfortowym autokarem, zakwaterowanie w dobrych pensjonatach z 2 posiłkami w postaci śniadań oraz obiadokolacji, opiekę licencjonowanego pilota w trakcie trwania wycieczki oraz terenowego przewodnika na wybranych trasach , bilety wstępu zgodnie z proponowanym programem , miejsca dla 3 opiekunów, opłaty drogowe,parkingowe, podatek Vat-Marża. 


Bilety wstępu wliczone w cenę wycieczki:

- Bilet wstępu do Skansenu Rzeki Pilicy oraz na Niebieskie Żródła

- Bilet wstępu do Ośrodka Hodowli Żubra w Smardzewicach

- Wstęp na teren parku linowego (1 przejscie wybranej trasy)

- Wstęp na teren Centralnego Ośrodka Sportu oraz oprowadzanie przez przewodnika.

- Bilet wstępu schronu kolejowego w Konewce.

- Bilet wstępu do Kościoła św. Idziego w Inowłodzu oraz na Zamek w Rawie Mazowieckiej.

Cena nie zawiera:


Biletów wstępu do obiektów nie wymienionych w programie, dodatkowych posiłków czy wydatków poniesionych przez uczestników na realizację dodatkowego programu. 

Cena nie zawiera obiadu w drodze powrotnej, na życzenie grupy możemy zarezerwować 2 daniowy obiad w cenie ok. 20 zł/osoba.


 

Częste pytania:

1. Czy towarzyszyć nam będzie ktoś z obsługi biura w trakcie trwania wycieczki?

Tak. W trakcie trwania wycieczki towarzyszy zawsze pilot wycieczki/przedstawiciel biura. Dodatkowo w trakcie zwiedzania, pokonywania szlaków czy spacerów po miastach uczestnikom towarzyszą lokalni przewodnicy. Ich ilość oraz zakres pracy prezentowany jest w ostatecznym programie ustalanym z zamawiającym wycieczkę.

2. Gdzie będziemy spali?

Śpimy w sprawdzonych przez nas osobiście dobrych pensjonatach i hotelach. Pokoje z łazienkami, BEZ TV (podziękujmy za abonament RTV), zazwyczaj 3-5 osobowe. Nazwę obiektu podajemy po ustaleniu grafiku wyjazdów na kilka tygodni przed rozpoczęciem wycieczki.

3. Czy podopieczni nie będą chodzić głodni? 

Z doświadczenia wiemy, że na wycieczkach najważniejsze dla uczestników są zakupy. Dodatkowo rodzice nie ułatwiają nam zadania pakując dzieciom ogromne ilości słodyczy, zgrzewki napojów gazowanych i duże ilości gotówki. Dlatego śmiało możemy powiedzieć, że w większości przypadków wystarczają zaaranżowane 2 posiłki dziennie. Pozostałe potrzeby uczestnicy uzupełniają na bieżąco w trakcie dnia we własnym zakresie. Istnieje możliwość skalkulowania oferty z 3 posiłkami dziennie.

4. W co zaopatrzyć dziecko na wycieczkę?

W dobry humor i chęć do odkrywania świata. Dodatkowo przydadzą się wygodne buty, 2-3 komplety ubrań na każdą okazję, od wędrówki w błocie, przez zajęcia sportowe po wieczorną dyskotekę. Prosimy z umiarem pakować rzeczy o dużej wartości materialnej czy sentymentalnej. Lepiej zostawić takie przedmioty w domu niż potem szukać najnowszego Iphona w morzu czy też złotego łańcuszka na szczycie góry.

5. Czy w pensjonacie jest WI-FI?

W większości przypadków NIE MA ogólnodostępnego bezpłatnego WiFi. 

6. Dlaczego na waszej stronie są różne ceny wycieczek w różnych terminach?

Z kilku powodów. Przede wszystkim dlatego, że każda grupa jest inna. Różne są programy które realizujemy, miejsca noclegowe w których śpimy czy też autokary którymi się poruszamy. Do tego dochodzi sezonowość w turystyce czyli miesiące kiedy jest duży popyt i rosną ceny poszczególnych świadczeń wchodzących w skład wycieczki. 

7. Czy wycieczki z wami są bezpieczne?

Dokładamy wszelkich starań aby zapewnić uczestnikom maksimum bezpieczeństwa. Nie odpowiadamy jednak za sytuacje losowe czy niefrasobliwość uczestników. Staramy się przewidywać każdą okoliczność ale czasami, pomimo ponad 10 lat pracy z turystami, jesteśmy nadal zaskakiwani. No bo jak przewidzieć, że młodzieniec w trakcie wycieczki  terenowej usłyszy od wybranki swojego życia, na szczycie góry, że jest niekochany i pogna w siną dal nie oglądając się na nikogo. To tylko jeden z wielu przykładów którymi zaskakuje nas życie każdego dnia pracy z turystami.

8. Czy sprawdzacie autokar przed wyjazdem?

Większość firm transportowych z którymi współpracujemy znamy od lat a ich autokarami przejechaliśmy tysiące kilometrów. Każdy pojazd przechodzi badania techniczne co 6 miesięcy a kierowcy posiadają aktualne badania niezbędne do wykonywania zawodu.  Nie zmienia to faktu że w 9 przypadkach na 10 odbywa się dodatkowa kontrola autokaru przed wyjazdem na wycieczkę przez Policję lub Inspekcję Transportu Drogowego. My jako biuro NIE ZAMAWIAMY oraz NIE POŚREDNICZYMY w umawianiu takiej kontroli. Leży ona po stronie zamawiającego/dyrektora szkoły/rodziców. Prosimy pamiętać, że coraz częściej kontrole autokarów nie odbywają się bezpośrednio na miejscu zbiórki a w punktach do tego wyznaczonych (w przypadku Ciechanowa i okolic są: Parking przy basenie krytym przy ulicy 17 stycznia oraz baza PKS przy ulicy Płockiej). Z naszej strony podstawienie autokaru ma miejsce zazwyczaj na 20-30 minut przed planowanym wyjazdem aby umożliwić ewentualną kontrolę przez odpowiednie służby. Prosimy pamiętać, że w przypadku dużych opóźnień ze względu na oczekiwanie na przyjazd kontrolujących , nie bierzemy odpowiedzialności za realizację programu danego dnia.

9. Dlaczego na pokładach autokarów obowiązuje zakaz jedzenia paluszków, słodyczy i picia napojów gazowanych?

Każdemu uczestnikowi wycieczki polecamy zaopatrzenie się na czas podróży w niegazowaną wodę oraz domowe kanapki i owoce. Ze względu na czystość oraz bezpieczeństwo uczestników w trakcie przejazdów na pokładach naszych autokarów obowiązuje zakaz spożywania słodyczy, kruchych przekąsek oraz napojów gazowanych. Jednocześnie informujemy, że w trakcie przejazdów organizowane są przerwy w trakcie których poza autokarem można posilić się wspomnianymi wyżej produktami. Przerwy przypadają zazwyczaj co 90-120  minut o trwają 20-30 minut. Nasi kierowcy i piloci starają się zatrzymywać w miejscach do tego wyznaczonych, posiadających odpowiednią infrastrukturę i zapewniających bezpieczeństwo.

10. Co się stanie gdy moje dziecko zniszczy coś w autokarze, pensjonacie lub innym miejscu podczas trwania wycieczki?

Zgodnie z kodeksem cywilnym odpowiedzialność finansową za szkody wyrządzone przez osoby niepełnoletnie ponoszą ich opiekunowie prawni. Zawsze staramy się sprawę najpierw wyjaśnić a dopiero później wyliczane są ewentualne kwoty, które należy pokryć za zniszczenia. 

 

Gwarancja

    Wszystkie oferty turystyczne prezentowane w portalu pochodząz baz danych sprawdzonych touroperatorów posiadających odpowiednie zezwolenia i certyfikaty na prowadzenie działalności turystycznej. Wysoka jakość prezentowanych ofert turystycznych daje Klientom gwarancjębezpiecznego i udanego wypoczynku.

Współpracujemy m.in. z:

 
Biuro podróży GALAPAGOS  06-400 Ciechanów, ul. ks. P. Sciegiennego 10 lokal 18
(wejście od skrzyżowania ulic Ściegiennego i Strażackiej)
Tel/fax 0048 23 672 13 90  e-mail: biuro@wyspapodrozy.pl   skype: wyspapodrozy
Nr konta 56 1240 5282 1111 0010 3699 6576  Bank Pekao SA oddział Ciechanów
 
Opublikowane na stronie internetowej wyspapodrozy.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Uprzejmie informujemy, że w ramach naszej witryny używamy plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie oraz w sposób dostosowany do Twoich indywidualnych preferencji. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza, że akceptujesz otrzymywanie plików cookies.
Zmiany ustawień dla plików cookies możesz dokonać w każdym momencie użytkowania serwisu.
Ilustracje i zdjęcia wkorzystane na stronie www.wyspapodrozy.pl pochodzą z serwisu rezerwacyjnego www.merlinx.pl  oraz banku darmowych zdjęć do zastosowań komercyjnych www.pixabay.com 
© 2018 Biuro podróży Galapagos Modzelelewska Magdalena